Fibo keramzitiniai blokeliai

Base price
Description

Fibo keramzitiniai blokeliai


Keramzitbetonio blokeliai fibo pagaminti vibracinio presavimo būdu iš keramzito, cemento ir vandens. Keramzitas - aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės už gamtoje randamus užpildus ir pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybėmis. Cementas - rišančioji medžiaga, nebijanti vandens ir turinti puikų sukibimą su tinku.
Keletą dešimtmečių gaminami ir eksploatuojami skandinavijoje fibo (Leca) blokeliai yra puiki statybinė medžiaga atšiauraus klimato sąlygomis. Pabaltijyje šie blokeliai naudojami jau 15 metų.

Keramzito blokeliai„Fibo” statybinis blokelis sudarytas iš keramzito – aukštoje temperatūroje pūsto molio, surišto cementu. Sausai sumaišytas įvairių frakcijų keramzitas ir rišiklis yra drėkinami, vėliau ši masė formuojama aukšto slėgio vibropresuose. Gautas tikslių matmenų pilnaviduris blokelis turi apjungtą stambių išorinių porų sistemą, (tai poros tarp keramzito granulių), kuri gerai drenuoja vandenį ir neleidžia jam kauptis. Mūras puikiai „kvėpuoja” (= 10). Tuo tarpu smulkiosios vidinės keramzito grūdelių poros yra uždaros ir skysčių beveik neabsorbuoja. Dėl to vidinis patalpos klimatas visuomet yra sausas ir sveikas, sienose nesikondensuoja drėgmė, nors pats keramzitbetonis vandens nebijo. Praėjus tik porai savaičių nuo statybų pabaigos, išorinė blokelių siena išdžiūna net iki 4 proc. likutinio drėgnumo. 

Maxit Fibo mūrą siūloma kloti paprastu cemento – smėlio mišiniu. Šis būdas yra daug pigesnis nei klijavimas, o 8-10 mm siūlės storis leidžia „palyginti” eilę netgi tada, jei vakarykščio pasisėdėjimo pasekmės vis dar įtakoja sienos kokybei. Skiedinį ant blokelių patartina dėti dviguba siūle, viduryje paliekant oro tarpelį. Tokia mūrijimo eiga sumažina medžiagos poreikį, oro tarpelis eliminuoja „šalčio tiltelių” susidarymą siūlėje. 

Kadangi „Fibo” blokelis yra didelio atsparumo gniuždant (3 arba 5 MPa), daugeliu atvejų g/b perdangos plokštės gali būti remiamos tiesiai ant 20 cm pločio sienos, papildomai neįrengiant betoninio pado. Šis faktas leidžia taupyti darbą ir medžiagas, lyginant su minkštesnėmis alternatyvomis.

Kalbant apie „Fibo”, klaida būtų apsiriboti vien tik konstruktyvinių sienų elementais. Be 20,25 ir 30 cm pločio „nešančiųjų” blokelių taip pat yra gaminama ir pertvarinė 10 ir 15 cm pločio produkcija, birus keramzitas, naujos kartos kaminų sistemos, įvairiausios sąramos. Pastarosios taipogi žymiai paspartina statybų eiga – jų geometriniai moduliai sutampa su blokeliais, jos gali perdengti iki 2,5 m angą, yra lengvos, montavimo eigoje nereikalauja krano. 

Atsparūs šalčiui
Dėl stambiaporės blokų struktūros jie turi ir kitą didelį privalumą – atsparumą šalčiui. Šią medžiagą įmirkius, jos išorinės poros niekad pilnai vandeniu neužsipildo, o užšalimo metu susidaręs ledas turi vietos kur plėstis ir neardo blokelio struktūros, todėl “Fibo” blokeliai yra puiki statybinė medžiaga atšiauraus klimato sąlygomis.

Lietuvoje atlikta net 50 šalčio ciklų, kuriuos jie sėkmingai įveikė. Netgi tuo atveju, jei iki pirmųjų speigų nespėjama užbaigti namo konstruktyvo, statybą galima ramiai palikti žiemojimui.Šilta sienaKalbant apie šiltą namo sieną visuomet reikėtų prisiminti, kad jos šiluminis laidumas priklauso ne vien nuo pačios medžiagos terminių savybių, tačiau ir nuo drėgmės kiekio joje. Todėl skaičiuojant bendrą atitvaros šiluminę varžą nereikėtų apsiriboti laboratorinėmis šilumos laidumo koeficiento λ reikšmėmis, tačiau įvertinti ir sienos ekspluatacinį drėgnumą, patalpų paskirtį, galimus šilumos nuostolius per susidariusius „šalčio tiltelius” ir langus. 20 cm pločio „Maxit Fibo” blokelių nešančių sienų mūrą apšiltinus 10-12 cm mineralinės vatos ar putų polistireno sluoksniu, tokios konstrukcijos šiluminė varža siektų R=4 m K/W. Beje, apšiltinimo medžiagą visuomet rekomenduojama montuoti išorinėje sienos pusėje – taip daugeliu atvejų išvengsime „rasos taško” susidarymo pačiame blokelyje, namas tarnaus daug ilgiau, nei šiltinant iš vidaus ar naudojant vienasluoksnę sieną. 

Ekologiškai švarūs komponentai

Kai kurių konstruktyvinių medžiagų gamybos technologija apsprendžia įvairių cheminių priedų panaudojimo būtinybę. Tuo tarpu „Fibo” blokelis gaminamas iš ekologiškai švarių komponentų – cemento ir kepto molio, vengiant dirbtinių papildų. Tokia gaminio žaliava be to jam suteikia ir atsparumo ugniai bei garso absorbcinių savybių. Fibo produkcijai yra išduotas higieninis sertifikatas ir radiologinių tyrimų protokolai, tenkinantys HN-85-1998 normų pirmajai statybinių medžiagų klasei keliamus reikalavimus (galima naudoti gyvenamųjų patalpų viduje). Todėl tiems kurie rūpinasi savo bei aplinkinių sveikata šis „Fibo” gaminys galėtų tapti priimtiniausiu pasirinkimu. 

Nusprendus ilgai puoselėta svajonę įgyvendinti savomis rankomis, didelių kliūčių tam neiškiltų. „Fibo” produkcija lengva – 20 cm pločio blokelis, tinkantis išorinei nešančiai sienai, sveria tik 12 kg, nors savyje talpina 7,5 standartines plytas. Tuo tarpu iš 10 blokelių galima suręsti 1m sienos. Šis puikiai parinktas geometrinių proporcijų ir svorio santykis leidžia užtikrinti sklandų ir efektyvų darbą. 

Dėl tikslių „Maxit” blokelių parametrų ir puikaus sukibimo su apdailos sluoksniu, gerai išmūrytai sienai užteka tik 7-8mm storio tinko, ji nereikalauja papildomo gruntavimo ar kitokio išankstinio paruošimo. Nestandartinio dizaino mėgėjams netgi pats blokelis galėtų būti galutinė apdaila. Tokį pritaikymą galime matyti Kauno Laisvės alėjoje esančio restorano „Miesto sodas” interjere . „Fibo” sienoje nesunkiai galima išpjaustyti ovalius langus, blokelius nesunku skaptuoti kirviu ar netgi pjaustyti kietadančiu pjūklu.  

 

FIBO BLOKELIAI YRA
Tvirti, nors ir lengvi
Tikslių matmenų
Atsparūs ugniai ir šalčiui
Nebijo drėgmės ir chemikalų
Yra ekologiški
Gerai išsaugo šilumą
Puikiai slopina ir izoliuoja garsą
Nepūva ir nepelija, juose nesiveisia graužikai
Lengvai apdirbami ir puikiai tinkuojami
Paprastai mūrijami - galima statyti namą savo jėgomis
Nekaupia savyje drėgmės ir puikiai džiūna

FIBO BLOKELIAI NAUDOJAMI 

 1. Mažaaukščių (1-3 aukštų) pastatų nešančiosioms lauko sienoms
Renovuojant pastatus, kai reikia stiprios ir lengvos medžiagos
2. Mažaaukščių pastatų pamatams ir cokoliui
3. Vidaus pertvarų statybai
4. Kaminų ir ventiliacijos angų statyboje
5. Daugiaaukščių ir mažaaukščių pastatų angų užpildymui
6. Keramzitas - termoizoliacija
7. Armatūra

* 1m mūro sudaro 10 vnt. bet kokio pločio blokelių. Mūras armuojamas virš pirmos ir priešpaskutinėje blokelių eilėje, taip pat virš ir po angomis ir kas penktoje siūlėje. BLOKELIŲ GEOMETRINIAI MATMENYS IR FIZIKINĖS CHARAKTERISTIKOS
GEOMETRINIAI PARAMETRAI,
mm SVORIS,
kg KIEKIS,
vnt./m3 MŪRO IŠEIGA,
m2 IŠ 1m3
BLOKELIŲ KOEFICIENTO
K REIKŠMĖ,
W/m2K
PLOTIS AUKŠTIS ILGIS 3 Mpa 5 Mpa 3 Mpa 5 Mpa
100 185 490 6
8 110,3 11,0 1,62 1,80
150 9
11 73,5 7,3 1,21 1,36
200 12 15 55,2 5,5 0,97 1,09
250 15 18 44,1 4,4 0,81 0,92
300 18 22 36,8 3,7 0,69 0,79


  


Pastaba:
 šilumos laidumo koeficiento reikšmė W/mK: 3 Mpa blokeliui - 0,18;
 5 Mpa blokeliui - 0,23;
atsparumas šalčiui ciklais 3 Mpa ir 5 Mpa blokeliams - F50; BLOKELIŲ PANAUDOJIMO SRITIS IR SIENOS NUOSAVA APKROVA
BLOKELIO
PLOTIS,
mm PANAUDOJIMO SRITIS SVORIS (TANKIS),
kg/m3 NUOSAVA SIENOS APKROVA,
KAI SIENA SU MŪRYTA SU ORO
TARPELIU IR NUTINKUOTA, kg/m3
3 Mpa 5 Mpa 3 Mpa 5 Mpa
100 Pertvaroms 650 800 80 95
150 Pertvaroms, angų užpildymui, nelaikančioms konstrukcijoms 120 140
200 Išorės nešančiai sienai, angų užpildymui, pamatams 150 175
250 Išorės nešančiai sienai, angų užpildymui, pamatams 180 220
300 Vidinei nešančiai pertvarai, ant kurios klojamos dvi g/b plokštės, pamatams 215 260

TRANSPORTAVIMUI FIBO BLOKELIAI SUDĖTI ANT 1 x 1 DYDŽIO PADĖKLŲ

 BLOKELIŲ PLOTIS, mm 100 150 200 
250 300

 BLOKŲ KIEKIS VIENAME, m3 110,3 73,5 55,2 
44,1 36,8

 BLOKŲ KIEKIS ANT PADĖKLO 160 96 80 
64 48  


Gal Jus taip pat sudomintų ši/šios prekėsKeraminis blokelis