Patalpų vėdinimas ir kondicionavimas

Patalpų vėdinimas ir kondicionavimas

Mūsų geografinėje platumoje išlaidos šildymui sudaro didesnę dalį negu išlaidos šaldymui, tačiau esant tokioms vasaroms kaip ši vėsinimo kaina gali gerokai paploninti ne vieno gyventojo pinigines. Pietinių šalių gyventojai žino, kad šaldyti yra brangiau negu šildyti, šį principą reikėtų įsisavinti ir mums.


Kondicionierius su išoriniu bloku
Per aukšta temperatūra patalpoje neigiamai veikia žmogaus komfortą, krenta darbo našumas. Paprasčiausias ir bene populiariausias būdas vėsinti patalpą yra sumontuoti sieninį kondicionierių su išoriniu bloku. Nors šis spendimas yra lengvai įgyvendinamas, tačiau jis turi ir savų niuansų. Pavyzdžiui, įrenginys įtraukia kambario orą ir jį atšaldęs grąžina į patalpą. Veikiant kondicionieriui visi langai ir durys turi būti užvertos, kad nebūtų šaldomas laukas, todėl šaldant tą patį kambario orą, nuolat blogėja jo kokybė (didėja CO2 koncentracija, kietųjų dalelių ore kiekis ir pan.).

Kas yra oro kondicionavimas? Oro kondicionavimas tai procesas, kurio metu oras gali būti sušildomas, atvėsinamas, džiovinamas, sudrėkinamas, išvalomas, dezinfekuojamas ar jonizuojamas. Oras gali būti kondicionuojamas ir pilnai, ir dalinai, žiūrint kokio rezultato siekiama. Jei reikia nepilno kondicionavimo, pavyzdžiui, tik palaikyti oro mikroklimatą, galima reguliuoti ar programuoti oro kondicionavimo sistemas.Oro kondicionavimo sistemos dažniausiai naudojamos visuomeniniuose pastatuose, o gyvenamosiose patalpose mažai jas naudoja.

Kam reikalingas oro kondicionavimas, vėdinimas? Jau nuo senovės  yra žinoma, kad žmogus gerai jausis bei bus sveikas, jei bus tinkamos aplinkos mikroklimato sąlygos. Yra nustatyta, kad neišvėdintų patalpų oras dėl jose esančių buitinių daiktų, ivairių technikos priemonių ir t.t., yra žymiai pavojingesnis nei atmosferos oras.  Taigi, nesvarbu ar natūraliu, ar dirbtiniu būdu, vėdinti patalpas yra būtina.  

Kondicionieriai geriau negu ventiliatoriai Šiuolaikiniai kondicionieriai turi gana modernius filtrus, kurie padeda išvalyti labai smulkias bakterijas, gerai sugeria nemalonius kvapus ir dulkių daleles; sunaikina gripo virusą, grybelį, įvairius alergenus, namų erkutes; taip pat jie yra nekenksmingi aplinkai, tyliai veikia bei yra gan ekonomiški. Ventiliatoriai yra nepajėgūs išjudinti didesnio oro kiekio, todėl jų naudojimas dažnai būna neproduktyvus. Oro kondicionierių reikėtų naudoti protingai, nes jis gali tiek padėti, tiek pakenkti. Kondicionieriai daro žalą būtent tada, kai yra dideli temperatūros svyravimai.Renkantis kondicionierių taip pat reikėtų atsižvelgti į modernesniuosius, kurie kelią mažiau triukšmo, kuriuose naudojama nekensminga, aplinkai netoksiška šaldomoji medžiaga. Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: kabinami prie lubų, sienų, kanaliniai ir kt. Taigi, jūs tikrai galėsite išsirinkti jums tinkantį.Norint kad kondicionieriai ilgai tarnautų, reikėtų nors kartą sezone atlikti įrenginio patikrą bei valymą.

Vėdinimas( ventiliacija) Tai priemonių kompleksas, kuris parūpina būtiną oro keitimą. Ventiliacinių sistemų darbas gali būti apjungiamas su kondicionavimo bei šildymo sistemomis, kad jų darbas būtų efektyvesnis. Ventiliacijos sistemos ir jų dalys: Ventiliacijos kameros, ventiliatoriai, oro atsiėmimo bei išmetimo įrenginiai, kaloriferiai, filtrai, garso duslintuvai, oro paskirstymas, ortakiai, automatikos sistemos, reguliuojantys įrenginiai, srovinė ventiliacijos, rekuperacija.